Metoda wydruku

CO TO JEST WYDRUK PIGMENTOWY?

Druk pigmentowy to inaczej druk artystyczny. Plotery, z których korzystam, oparte są na znacznie szerszej gamie barw niż standardowe drukarki. Korzystają z jedenastu tuszy pigmentowych, podczas gdy te drugie mieszają jedynie cztery kolory. Dzięki temu, projektując swoje prace w szerokiej przestrzeni barw AdobeRGB, jestem w stanie uzyskać delikatniejsze przejścia tonalne i zdecydowanie żywsze kolory. Technika ma również swoje zalety przy wydruku czarno-białym. Czerń uzyskuje się z gradacji szarych i czarnych tuszy, dzięki czemu jest ona zdecydowanie intensywniejsza niż w druku cyfrowym. Wydruk pigmentowy jest również idealnie gładki i trwały - atramenty pigmentowe mogą przetrwać nawet 200 lat!

Nie drukuję plakatów na kolorowych aplach - jeśli plakat ma kolorowe tło to znaczy, że prawie cały karton pokryty jest tuszem.

GDZIE KUPIĘ RAMĘ ABY OPRAWIĆ PLAKAT?

Moje prace drukuję w standardowych formatach, zgodnych z międzynarodową normą ISO 216. Kupicie u mnie grafiki w formatach B1(100x70cm) oraz B2(50x70cm). Oprawić je możecie w dedykowanych do tego pracowniach lub po prostu kupić ramę w sieciówkach typu Leroy Merlin lub Ikea. Osobiście polecam ramy szklane (mniej te z pleksi). Plakat oprawiony w szkło zyskuje dodatkowej głębi:)